Domů / Novinky / 50 let se korálky HAMA

50 let se korálky HAMA

50 let se korálky HAMA - kreativni-hracky.com    50 let od výroby prvního korálku HAMA oslavujeme výročními produkty

50 let od výroby prvního korálku HAMA oslavujeme výročními produkty

V září 2021 si připomínáme 50. výročí od výroby prvního korálku Hama. Pro tuto událost jsme pro Vás připravili 4 výroční balení korálků – „must have“ pro každého fanouška korálkování.

Hama korálky letos slaví výročí od prvního korálku vyrobeného v továrně Nykøbing Mors před 50 lety.

Počátkem tohoto dne upustily miliony dětí po celém světě uzdu své kreativitě a s korálky Hama vytvořily nádherné vzory a motivy ve všech možných barvách.

Na oslavu narozenin připravila Hama limitovanou edici čtyř produktů.

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme již 50 let předním světovým dodavatelem korálků a inspirovali jsme miliony dětí ke kreativnímu hraní. Chceme si připomenout den se všemi našimi věrnými fanoušky, a proto přinášíme na trh čtyři limitované produkty k výročí – „must have“  pro každého fanouška korálkování! “ řekla Lene Haaning, generální ředitelka společnosti  Malte Haaning Plastic A/S, výrobce korálků Hama.

Čtyři limitované produkty k výročí

 Limitované produkty mají jedinečný design a připomínají nám 50 let od vyrobení prvního Hama korálku. Je mezi nimi dárková sada s 4000 korálky, dárkový box s 2000 korálky a dva sáčky po 2000 korálcích v mixu. Všechny korálky jsou velikosti Midi.

Výroční produkty obsahují naše nejoblíbenější midi korálky v mixu nejoblíbenějších barev k vytvoření nejrůznějších motivů. "Jsou dostupné za velice příznivé ceny, tak aby všichni naši fanoušci měli důvod oslavit toto výročí s námi",řekla Haaning.

Děti si při hraní ani neuvědomí, že se učí

 Hama vyvolává v dětech již od tří let kreativní myšlení. Právě v těchto raných letech děti rozvíjejí své nejzákladnější dovednosti. S korálky Hama se děti učí poznávat barvy, zacházet s malými předměty, rozlišovat tvary a počítat.

Korálky Hama jdou ruku v ruce s vývojem dětí. Jak děti rostou, korálky Hama se pro ně stávají ze smysluplné a naučné hračky kreativním koníčkem, který je zároveň připraví na další úrovně ve  škole.

"Hama zvyšuje motorické a duševní schopnosti dětí takovým způsobem, že si ani neuvědomují, že se učí. Myslí si, že si jen hrají," řekla Haaning.

Fakta

 První korálek Hama vyrobila v roce 1971 společnost Malte Haaning Plastic A/S v Nykøbing Mors. Korálky jsou od té doby vyvíjeny, vyráběny, baleny a odesílány z Dánska. Korálky Hama se dnes prodávají do více než 40 zemí světa.

 Midi korálky byly původní velikostí a dodnes tvoří drtivou většinu prodejů. Později byly přidány korálky Mini a Maxi. Jméno Hama pochází ze jména zakladatele společnosti Malte Haaning, který spojil první dvě písmena svého příjmení s prvními dvěma písmeny křestního jména.

Korálky si můžete vzít s sebou i na cesty. V roce 2015 spustila Hama aplikaci Hama Universe, digitální vesmír pro klasickou hru s korálky a podložkami, kde se po „zažehlení“ motivy digitálně ukládají.

Malte Haaning Plastic A/S byla založena v roce 1961 a původně vyráběla brčka na pití. Před výrobou korálků vyráběla další plastové předměty, jako například plácačky na mouchy.